Kyjev


українська версія čb barva

Církevní památky v Kyjevě

Kyjev je velmi známý pro množství církevní architektury v jeho nitru. Asi nejvýznamnější je rozsáhlý pravoslavný klášterní komplex Kyjevskopečerská lávra (ukrajinsky Києво-Печерська лавра, rusky Киево-Печерская лавра, lávra je označení pro vysoce postavený mužský klášter). Průchod zdejších posvátných jeskyní (pečery - печери) na vás jistě zapůsobí. Se svíčkou v ruce budete procházet úzkými chodbami, v nichž jsou ve výklencích umístěny prosklené rakve s pochovanými mumifikovanými mnichy, kteří zde žili. Věřící každou rakev i svatý obrázek obdaří svými polibky. Ženy do těchto prostor smí vstoupit jen se zahalenými vlasy, muži by měli mít dlouhé kalhoty.

Dalšími památkami jsou Chrám svaté Sofie (Софійський собор - Sofijskyj sobor), Chrám svatého Ondřeje (Андріївська церква - Andrijivska cerkva), Chrám svatého Michala (Михайлівський Золотоверхий собор - Michajlivskyj Zolotoverchnyj sobor) a mnoho jiných. Z areálu Sofie Kyjevské (Софія Київська) je krásný rozhled na město ze zdejší vysoké zvonice.

Kyjev - interiér pravoslavného kostela Kyjev - interiér pravoslavného kostela

Kyjev - v areálu Michajlivskeho soboru Kyjev - Chrám svatého Michala (Михайлівський Золотоверхий собор)

Kyjev - chrám svatého Ondřeje (Андріївська церква - Andrijivska cerkva) Kyjev - Kyjevskopečerská lávra, Svjato-Uspenskyj chrám (Свято-Успенський собор)

Kyjev - pohled ze zvonice v areálu Sofie Kyjevské na Sofijské náměstí a dále k chrámu svatého Michala Kyjev - zvonice v areálu Sofija Kyjivska (Софія Київська), poskytující krásný rozhled na město


Sponzor webu:
Levné ubytování
Čechy
Morava
Slovensko
Ukrajina
Polsko
Maďarsko
Máte zájem o reklamu na tomto webu?
Chcete nějakou fotografii?
Napište!

Kiev.cz - ikonka pro Váš web
Kiev.cz - průvodce po Kyjevě, fotografie z Kyjeva
Copyright © 2007-2014, Robert Vystrčil, fotograf, info@prygl.net, Karpaty