Kyjev


українська версія čb barva

Dněpr

Dněpr (ukrajinsky Дніпро [Dnipró], rusky Днепр [Dněpr]) je po Volze a Dunaji třetí největší evropská řeka. Protéká Kyjevem a dělí město na levobřežní a pravobřežní část. V létě je u Kyjevanů oblíbené koupání v Dněpru kolem četných písečných pláží. Například v populárním Hydroparku (Гідропарк) na jednom z četných ostrovů uprostřed Dněpru se stejnojmennou zastávkou metra "Hidropark". Levý břeh Dněpru tvoří "zelenou osu" Kyjeva, neboť se zde rozprostírají rozlehlé parky a lesnatá území. Chodník kolem pravého břehu je oblíbený pro oddychové procházky místních obyvatel i turistů, vzhlížení na Dněpr s mnoha kotvícími restauračními loděmi za nočního osvětlení působí příjemně uklidňujícím dojmem. Pěkný místem k zastavení se je most pro pěší přes Dněpr, Pišochidnyj mist (Пішохідний міст), poskytující hezký výhled na řeku.

Kyjev - řeka Dněpr a most Patona Kyjev - řeka Dněpr a most Metro

Kyjev - řeka Dněpr a Pišoxidnyj mist (Пішохідний міст, most pro pěší) Kyjev - řeka Dněpr, kotvící loď s mileneckou dvojicí, v pozadí Pišoxidnyj mist (Пішохідний міст)

Kyjev - výhled na Dněpr od obelisku v Pečersku Kyjev - kostelík v městské části Podil stojící v Dněpru

Kyjev - řeka Dněpr, pohled k železničnímu Darnyckému mostu (Дарницький міст) z umělého písečného kopce nedaleko zastávky metra Slavutyč Kyjev - řeka Dněpr, Jižní most (Південний міст) u zastávky metra Slavutyč

V Kyjevské části Podil se nalézá Říční nádraží (Річковий вокзал), odkud vyplouvají turistické lodě na plavby po Dněpru. Zvláště za horkých letních dnů přijde vhod odpočinout si na palubě vyhlídkové lodi a nechat se příjemně houpat na vlnách. Večer se na lodích konají i diskotéky.

Kyjev - na projížďce lodí po Dněpru Kyjev - na projížďce lodí po Dněpru


Sponzor webu:
Levné ubytování
Čechy
Morava
Slovensko
Ukrajina
Polsko
Maďarsko
Máte zájem o reklamu na tomto webu?
Chcete nějakou fotografii?
Napište!

Kiev.cz - ikonka pro Váš web
Kiev.cz - průvodce po Kyjevě, fotografie z Kyjeva
Copyright © 2007-2014, Robert Vystrčil, fotograf, info@prygl.net, Karpaty